Welcome to the beta version of Digitaljob! Your opinion matters.

Send Feedback

0 applications for this job

3172 views

Web Developer

Back-End DevelopmentBucharest, Romania

1 year ago

  • job position

    Back-End Development

  • job program

    Full-Time

  • job level

    Middle-Level

    1 year ago

Company info

  • Industry

  • Type

  • Size

  • Founded

Description

Candidatul ideal:
- Pregatire universitara de profil (Cibernetica, Informatica, Automatica/Calculatoare etc.)
- Minim 2 ani experienta in dezvoltarea de aplicatii web folosind ASP.NET / C#
- Participa la fazele de proiectare/design
- Dedicat si orientat catre crearea unui produs software de calitate
- Capabil sa lucreze in echipa
- Confortabil cu respectarea termenelor de predare

Cunostinte tehnice necesare:
- ASP.NET, C#, WebForms, MVC, WEB API
- MS SQL
- Javascript
- HTMLS & CSS
- jQuery
- Angular JS – constituie avantaj

Responsabilitati:
- Participarea la dezvoltarea si inovarea de aplicatii web.
- Gasirea de solutii pragmatice la probleme tehnice
- Asigurarea unui nivel minim de calitate a codului scris prin respectarea unor bune practici;
- Participarea reciproca in activitati de “code review” cu ceilalti membri ai echipei.
- Participa la meeting-uri SCRUM.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant
- Renegociere salariala anuala
- Program flexibil
- Examene pentru Certificari Microsoft platite
- Cursuri online, platite, pe tehnologii noi si de interes;
- Tehnologii de ultima generatie: Visual Studio 2015, SQL Developer Edition, Windows 10
- Computer performant - nici un computer fara SSD! + big screen fhd
- Solo Fridays: o vinere pe luna, poti sa muncesti la ce vrei, atata timp cat este un feature care aduce imbunatatiri tehnice sau de business in aplicatie si se poate livra intr-o singura zi.

Proiectul:
Te vei alatura unei echipe de 4 developeri care lucreaza la dezvoltarea unei aplicatii in-house de management al activitatii companiei care include:
- managementul politelor de asigurare emise;
- tooluri de vanzare;
- mecanisme de concursuri si incentivare;
- o retea de socializare si comunicare interna;
- integrari multiple cu web-service-uri externe si alte sisteme;
- dashboarduri, etc

O echipa dinamica de peste 100 de utilizatori cu nevoi dinamice care isi eficientizeaza atat businessul cat si procesele prin functionalitati noi la fiecare sprint.