Welcome to the beta version of Digitaljob! Your opinion matters.

Send Feedback

0 applications for this job

368 views

Asistent Marketing Online

MarketingKaliasin, Indonesia

11 months ago

  • job position

    Marketing

  • job program

    Full-Time

  • job level

    Middle-Level

Company info

  • Industry

  • Type

  • Size

  • Founded

Description

Cerinte:
- cunostinte despre canalele si instrumentele Marketingului Online: Social Media, E-mail marketing, etc;- experienta in marketing minim 2 ani in domeniul marketingului online inclusiv Facebook Ads, Google Adwords si Google Analytics;- experienta in optimizarea, actualizarea, mentenanta si dezvoltarea site-urilor (WordPress);- experienta de analiza, sinteza si redactare concisa a textelor publicitare;- cunoasterea a pachetului MS Office;- editare grafica nivel mediu;- cunostinte limba engleza (scris si vorbit);- abilitati de comunicare;- Capacitate de analiza si de studiu comportamental;- Initiativa, creativitate si dinamism, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor; - Abilitatea de a lucra atât individual cât si în echipa.-Capacitate foarte buna de analiza, concentrare pe cifre si pe masurarea succesului campaniilor sau a actiunilor initiate;-capacitate de a elabora si implementa strategii;-persoana dinamica, flexibila;-Promptitudine si seriozitate.

Responsabilitati:
- crearea si mentenanta website-urilor;- Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti prin intermediul mediului online;- Promovarea si conceperea de planuri si strategii de marketing online;- Participare la conceperea mesajelor si realizarea materialelor de promovare a imaginii site-ului si companiei, prin propunerea si asistarea la realizarea grafica a acestora;- Redactarea si postarea online a materialelor publicitare;- Monitorizarea si analiza pietei si a competitiei.- Colectare si gestionare baza de date.
Oferta:
- Flexibilitate;- Pachet salarial motivant;- Venituri corelate cu realizarile; - Conditii de lucru placute, colectiv tanar si dinamic.- Posibilitatea de a lucra la proiecte inedite si provocatoare.