Welcome to the beta version of Digitaljob! Your opinion matters.

Send Feedback

0 applications for this job

560 views

Responsabil Telecom & WEB

Other jobsBucharest, Romania

2 years ago

  • job position

    Other jobs

  • job program

    Full-Time

  • job level

    Middle-Level

    2 years ago

Company info

  • Industry

  • Type

  • Size

  • Founded

Description

Candidatul ideal
- Permis de conducere cat. B obligatoriu; disponibilitate pentru deplasari; - Cunostinte tehnice: calculatoare, retelistica, cablare, telefonie - Cunostinte web – lucuru cu platfrome – magento, open source etc. - Cunostinte Microsoft Office si Photoshop, - Cunoasterea limbii engleze, abilitati de comunicare cu clientii societatii - Cunoștințe despre e-Commerce și mecanismele acestuia constituie un avantaj
Descrierea jobului
- Programarea instalarilor si interventiilor; - Monitorizarea, intretinere site si infrastructura de telecom Montarea dispozitivelor telecom si predarea lucrarii catre client; Configurarea si instalarea echipamentelor de telecomunicatii (centrale telefonice, terminale, etc.); ALCATEL, AVAYA, SIEMENS, LG-Nortel; - Training si suport tehnic pentru clienti; - Asistenta si support tehnic pentru vanzari, redactarea ofertelor tehnice, pregatirea de prezentari de produse, tehnologii sisteme pentru potentialii clienti - Service si mentenanta postvanzare; Administrator site: - introducerea produsulelor pe site, descrierea lor; - actualizează zilnic conținutul site-ului (produse, descrierea lor, tags); - postarea noutatilor pe blog; - editarea fotografiilor; - promovarea site-ului pe diferite platforme;