Welcome to the beta version of Digitaljob! Your opinion matters.

Send Feedback

0 applications for this job

1255 views

Web designer in Bucuresti

DesignBucharest, Romania

1 year ago

  • job position

    Design

  • job program

    Full-Time

  • job level

    Middle-Level

    1 year ago

Company info

  • Industry

  • Type

  • Size

  • Founded

Description

Pentru clientul nostru, lider national pe piata de solutii cloud-based de facturare si gestiune, cautam un WEB DESIGNER localizat in cadrul departamentul de MARKETING al companiei pentru a lucra atat la dezvoltarea produsului cat si in dezvoltarea site-urilor. Locatia: BUCURESTI.

Responsabilitati:- Realizarea de design-ul static sau animat pentru website-urile noastre, newslettere, bannere si alte proiecte online;- Conceperea de UI/UX pentru aplicatii web-based;- Cunostinte bune de Adobe Photoshop, Illustrator;- Dezvoltarea de elemente de identitate vizuala;- O mare atenție la detalii;- Dorinta de a invata despre noi tehnologii.Candidatul ideal:- portofoliu de proiecte relevant- capacitate creativa si talent- cunostinte bune de HTML, CSS- cunostinte de Java Script

Se ofera:- activitate in cadrul unei companii cu spirit antreprenorial, unde se lucreaza si se dezvolta propriul produs- birou in zona centrala a Bucurestiului (zona Intercontinental)- nivel salarial atractiv