Welcome to the beta version of Digitaljob! Your opinion matters.

Send Feedback

0 applications for this job

721 views

Graphic Designer

DesignBrasov, Romania

1 year ago

  • job position

    Design

  • job program

    Full-Time

  • job level

    Middle-Level

    1 year ago

Company info

  • Industry

  • Type

  • Size

  • Founded

Description

Responsabilități:- Realizarea de design Web, layout-uri HTML/Css;- Creație identitate vizuală;- Concepere și design materiale de marketing.Cerințe:- Creativ, comunicativ, cu simț estetic dezvoltat;- Portofoliu de lucrări - obligatoriu;- Experiență în lucrul cu aplicațiile grafice: Adobe Photoshop obligatoriu, Adobe Indesign;- Cunoștințe de Invision - avantaj;- Cunoștințe de HTML, Css (avantaj Javascript);- Cunoaștere reguli, standarde și tehnologii web;- Capacitate de analiză, organizare și planificare;- Capacitate de lucru în echipă.Beneficii:- Condiții excelente în cadrul unei echipe dinamice;- Pachet salarial atractiv;- Program flexibil de lucru - la sediul firmei.Descrierea companiei:Team Qaleido Software SRL Brasov este din 2006 parte a unui grup de firme cu sediul central in Olanda. Compania noastră dezvoltă software la comandă, aplicații în cloud, soluții complexe de comunicare și colaborare și oferă servicii de hosting.Pentru mai multe informații vă invităm să vizitați qaleido.comTeam Qaleido Software, Brașov - România