Welcome to the beta version of Digitaljob! Your opinion matters.

Send Feedback

0 applications for this job

718 views

Programator baze de date Microsoft SQL Server

Back-End DevelopmentBucharest, Romania

2 years ago

  • job position

    Back-End Development

  • job program

    Full-Time

  • job level

    Middle-Level

    2 years ago

Company info

  • Industry

  • Type

  • Size

  • Founded

Description

Dorim sa extindem echipa de dezvoltatori baze de date Microsoft SQL Server cu un programator care sa aduca un aport prin experienta si cunostintele sale.
CANDIDATUL IDEAL:• Pregatire universitara tehnica de profil (Informatica, Automatica/Calculatoare, Telecomunicatii, Cibernetica etc)• Minim 2 ani experienta in dezvoltarea de base de date MS SQL Server• Asigura suportul necesar pentru realizarea de rapoarte si analize financiare (exemple de analize realizate: http://keysfin.com/#!/Pages/KeysFin-Analysis• Capabil sa execute importuri, exporturi prelucrari de date si grafice de tip Business Intelligence pentru activitatea firmei• Capabil sa inteleaga si sa urmareasca specificatii tehnice si functionale• Comunicativ si capabil sa lucreze bine in echipa• Cunostinte de limba Engleza
CUNOSTINTE TEHNICE NECESARE:• UML, OOP• Microsoft SQL Server, TSQL• Reporting Services• Analysis Services, OLAP, BI
CONSTITUIE UN PLUS:• ASP.NET 4.0, 4.5, C#• AJAX, Web Services• JScript, JQuery• Windows Services, multi thread programming• IIS management• XSLT

Descrierea jobului
RESPONSABILITATI:• Participa la fazele de proiectare/design a bazelor de date• Dezvoltare baza de date in mediul MS Visual Studio / SQL 2012, Reporting Server• Dezvolta pachete / scripturi pentru operatiuni ETL• Dezvoltare baze de date pentru aplicatii web•based• Suport pentru aplicatii existente• Colaboreaza cu colegii de echipa in atingerea termenelor• Management module proiect
BENEFICII:• Sediu central, cartier Cotroceni, la 3 minute de statia de metrou Eroilor• Asigurare medicala privata• Mediu de lucru placut• Echipa entuziasta alcatuita din 20 profesionisti, cu experienta de 5 -10 ani• Ultimele tehnologii si platforme de dezvoltare Microsoft : VS 2012, SQL 2012, TFS 2012• Bonusuri per proiect• Contract pe perioada nedeterminata

Descrierea companiei
Starbyte, ca si partener Silver Microsoft, are ca activitate principaladezvoltarea si implementarea de solutii software in-house bazate pe tehnologii web.
Cu o echipa entuziasta, in toti acesti ani de activitate am reusit saconstruim un portofoliu solid, in care se regasesc atat firme locale cat siinternationale.
Compania este implicata in oferirea de solutii de businesscomplexe ce deservesc urmatoarele categorii de afaceri:
-  Financiar-Bancar (banci, institutii financiar bancare)
-  Asigurari
-  Informatii de afaceri
Facand parte din echipa noastra, veti fi implicati in proiecteinteresante, dinamice, in totalitate dezvoltate intern, ce ofera posibilitatea deasimilare si implementare a celor mai noi tehnologii Microsoft.

Ca si concept, aplicatiile noastre cuprind urmatoarele componente:
- Document Management
- Business Process Management (workflows)
- Content Management
- Risk Management