Welcome to the beta version of Digitaljob! Your opinion matters.

Send Feedback

0 applications for this job

1252 views

Account Manager

MarketingBucharest, Romania

2 years ago

  • job position

    Marketing

  • job program

    Full-Time

  • job level

    Middle-Level

    2 years ago

Company info

  • Industry

  • Type

  • Size

  • Founded

Description

Agentie de publicitate din 2003, specializata pe comunicarea in industria farmaceutica, angajeaza account manager.
Cerinte:

- Studii superioare finalizate- Cunostinte de marketing si vanzari- 1 an minim experienta in publicitate in departamentul de Client Service- Experienta de lucru cu clienti din industria farmaceutica constituie un avantaj- Cunoştinţe de operare PC- Fluenta in lb engleza- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare- Abilitati de negociere- Atitudine pozitiva, entuziasta, determinata, cu initiativa- Proactivitate in relatia cu clientii- Capacitate si dorinta de invatare
Descrierea jobului:

- Administrarea conturilor clienti: relationarea zilnica cu clientii alocati pentru conceptia si implementarea de proiecte creative- Realizarea estimarilor de cost si de timp pentru fiecare proiect in parte- Urmarirea termenelor de realizare pentru proiectele alocate- Incheierea contractelor specifice activitatii- Intocmirea de rapoarte privind activitatea desfasurata (vânzari, încasari etc.)- Dezvoltarea portofoliului de clienti (new business)- Mentinerea relatiei cu furnizorii interni si externi pentru achizitia de materiale promotionale, tiparituri etc