Digital jobs
This job post is currently inactive. Click here for similar jobs. This ad has expired and is no longer available for application

Specialist SEO

Agentia SEO Digital Metrics isi mareste echipa si este in cautarea unui Specialist SEO in cadrul departamentului de optimizare seo.

Candidatul ideal:

- Experienta relevanta in optimizarea si auditarea site-urilor pentru motoarele de cautare.

- Este la curent cu cei mai importanti factori de on page si off page.

- Experienta in utilizarea diverselor tool-uri de analiza SEO: Google Analytics, Google Search Console, Ahrefs, Majestic Seo, Screaming Frog.

- Cunostinte solide de Excel.

- Cunostinte medii in limbajul de programare HTML.

- Familiarizat cu cele mai populare platforme web: Wordpress, Joomla, Presta Shop, Magento.

- Abilitati interpersonale si de comunicare.

- Stapanirea la perfectie a limbii romane si engleze.

Descrierea postului:

- Audituri SEO tehnice si de continut pentru site-urilor clientilor companiei.

- Dezvolta strategii SEO in vederea cresterii vizibilitatii organice si cresterea traficului.

- Face recomandari SEO si ofera sprijin clientilor in vederea implementarii acestora.

- Identifica noi oprtunitati de dezvoltare a site-urilor prin activitati de keyword research amanuntit.

 Ce oferim:

- Pachet salarial atractiv, corelat cu nivelul de experienta.

- Bonusuri anuale.

- Acces la cele mai importante tool-uri de analiza SEO.

- Posibilitatea de a-si pune in practica ideile.

- Locatie centrala (Magazinul Cocor, Pasajul Latin)

- Program de lucru flexibil.

Connect to your digital job
Follow us on Facebook!