Digital jobs
This job post is currently inactive. Click here for similar jobs. This ad has expired and is no longer available for application

Software Project Manager

Ringhel Team este compania care a dezvoltat cea mai eficienta platforma software de gestionare a sistemului de energie electrica si gaze naturale din Romania.  Vezi detalii pe www.ringhel.ro

Suntem in cautarea unui Project Manager cu minim 5 ani de experienta, care sa ne fie alaturi in coordonarea proiectelor de dezvoltare a platformei GeFEE. Ca Project Manager vei avea ocazia sa  coordonezi proiecte multiple, sa interactionezi cu clientii nostri si cu echipele de dezvoltatori si QA.

Responsabilitati

  • preluarea comenzilor din sistem, intelegerea corecta a cerintelor clientului si transmiterea lor catre echipa de dezvoltare si suport tehnic
  • planificarea proiectelor, urmarirea respectarii cerintelor tehnice si a deadlineurilor, testarea finala
  • realizarea graficului de prioritizare a proiectelor in concordanta cu gradul de incarcare a echipelor si deadlineurile stabilite
  • efectuarea de traininguri catre colegii din departamentul de suport sau catre client
  • coordonarea si gestionarea receptionarii de catre client a noilor versiuni

Cerinte

  • cunoasterea procesului de dezvoltare a aplicatiilor software
  • experienta de project management
  • experienta in programare C#, MS SQL
  • cunostinte despre procesul de QA
  • bune abilitati de comunicare si coordonare
  • experienta de lucru cu clientii
  • experienČ›a în proiecte din industria energetica constituie un avantaj

Beneficii

  • Job full time
  • Salariu atractiv
  • Mediu de lucru competitiv, cu oameni tineri si prietenosi

Tags:
Connect to your digital job
Follow us on Facebook!