Digital jobs

Software Project Manager

Ringhel Team este compania care a dezvoltat cea mai eficienta platforma software de gestionare a sistemului de energie electrica si gaze naturale din Romania.  Vezi detalii pe www.ringhel.ro

Suntem in cautarea unui Project Manager cu minim 5 ani de experienta, care sa ne fie alaturi in coordonarea proiectelor de dezvoltare a platformei GeFEE. Ca Project Manager vei avea ocazia sa  coordonezi proiecte multiple, sa interactionezi cu clientii nostri si cu echipele de dezvoltatori si QA.

Responsabilitati

  • preluarea comenzilor din sistem, intelegerea corecta a cerintelor clientului si transmiterea lor catre echipa de dezvoltare si suport tehnic
  • planificarea proiectelor, urmarirea respectarii cerintelor tehnice si a deadlineurilor, testarea finala
  • realizarea graficului de prioritizare a proiectelor in concordanta cu gradul de incarcare a echipelor si deadlineurile stabilite
  • efectuarea de traininguri catre colegii din departamentul de suport sau catre client
  • coordonarea si gestionarea receptionarii de catre client a noilor versiuni

Cerinte

  • cunoasterea procesului de dezvoltare a aplicatiilor software
  • experienta de project management
  • experienta in programare C#, MS SQL
  • cunostinte despre procesul de QA
  • bune abilitati de comunicare si coordonare
  • experienta de lucru cu clientii
  • experienČ›a în proiecte din industria energetica constituie un avantaj

Beneficii

  • Job full time
  • Salariu atractiv
  • Mediu de lucru competitiv, cu oameni tineri si prietenosi

Tags:
Connect to your digital job
Follow us on Facebook!