Digital jobs
This job post is currently inactive. Click here for similar jobs. This ad has expired and is no longer available for application

Programator C-sistem de monitorizare pentru aparate de joc tip slotmachines.

  • Sa aiba cunostinte bune si experienta in limbaj C in special pentru microcontrollere AVR. Se lucreaza cu compilerul GCC si libraria avr-libc. Preferam IDE Eclipse cu formatarea codului automata. Proiectul este compilat cu ajutorul GNU make.
  • Sa cunoasca bine si sa aiba experienta cu controllere AVR.

Noi lucram cu controllere Atmega1281 si Atmega128.

  • Sa stie sa lucreze cu busuri SPI, I2C, USART.
  • Experienta in multitasking cooperativ pe microcontrollere.
  • Experienta in ISR. In special pentru receptie/transmisie de date prin USART/SPI.
  • Cunostinte in electronica digitala intlegerea circuitelor digitale, capacitate de a citi scheme principiale.
  • Capacitate de a lucra in echipa. Proiectul este deja facut si functional, lucrarea la proiect va consta in imbunatatiri, optiuni noi si optimizari.
  • De preferat experienta cu chipuri FRAM/SRAM, FTDI, RFID.
  • De preferat cunostinte TCP/IP la nivel de pachete. Se lucreaza cu o placa Ethernet legata prin SPI la microcontroller.
  • De preferat experienta cu bootloadere pe AVR. Noi folosim un bootloader care isi ia softul din server si il transmite in mai departe in dispozitivele atasate lui.
  • De preferat cunostinte minime PHP.

Responsabilitati:

  • -Troubleshoot, testare si mentenanta a software-ului principal si a bazei de date pentru a asigura o optimizare si o functionalitate puternica
  • -Sa dezvolte aplicatii web conform cerintelor
  • -Sa respecte termenele stabilite
  • -Urmeaza cele mai bune practici din industrie
  • -Dezvolta si implementeaza caracteristici noi in asa fel incat sa fie 100% integrabile in proiect

Tip de contract: full-time, perioada nedeterminata

Program: 9 ore (pauza de masa 1 ora inclusa), in intervalul orar 09-21, la alegerea candidatului

Salariu net: negociabil in urma interviului, in functie de experienta si cunostinte.

Beneficii:

  • – Bonusuri la îndeplinirea obiectivelor
  • – Program de lucru flexibil
  • – Angajament pe termen lung într-un proiect cu succes garantat

Descrierea generala a proiectului:

  • Proiectul principal este reprezentat de un sistem de monitorizare pentru aparate de joc tip slotmachines.

Tags:
Connect to your digital job
Follow us on Facebook!