Digital jobs

Online Marketing Specialist

Cautam special de marketing online, cu sau fara experienta

Cerinte:
- Studii superioare (de preferat Marketing);
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-avansat;
- Constituie un avantaj cursurile, calificarile si trainingurile in domeniile google adwords, marketing , comunicare online sau vanzari;
- Cunoasterea pachetul Office ( Excel, Word etc)

Responsabilitati:
- Administreaza conturile Social Media
- Propune si sustine bugetul alocat canalelor de promovare pe care le gestioneaza;
- Propune si implementeaza campanii noi de promovare, in alte medii decat cele deja utilizate
- Propune si implementeaza campanii de marketing online: campanii PPC, Campanii Sms, E-mail marketing, Social media
- Administreaza si urmareste campaniile in derulare;
- Realizeaza concepte creative pentru promotiile derulate;