Digital jobs
This job post is currently inactive. Click here for similar jobs. This ad has expired and is no longer available for application

Junior SEO Specialist

#AdSem își mărește echipa și este în căutarea unui Junior SEO Specialist.

Responsabilitati

  • Audituri SEO tehnice si de continut pentru site-urilor clientilor companiei.
  • Analiza, proiectarea, dezvoltarea si intretinerea SEO pentru platforma
  • Dezvolta strategii SEO in vederea cresterii vizibilitatii organice si cresterea traficului.
  • Face recomandari SEO si ofera sprijin clientilor in vederea implementarii acestora
  • Identifica noi oprtunitati de dezvoltare a site-urilor prin activitati de keyword research amanuntit.
  • Testarea si verificarea continutul web conform regulilor de optimizare pentru motoarele de cautare
  • Implementare de strategii SEO (local, link building, content marketing etc.)

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Talent si creativitate pentru copywriting
  • Cunostinte solide de Excel.
  • Stapanirea la perfectie a limbii romane si engleze.
  • Persoana organizata si responsabila, care poate intocmi, intretine si urmari un plan
  • Interes sporit pentru noutatile din industria SEO, marketing, promovare online

Constituie un plus:

  • Experienta relevanta in optimizarea si auditarea site-urilor pentru motoarele de cautare.
  • Este la curent cu cei mai importanti factori de on page si off page.
  • Experienta in marketing online, SEO, Google Analytics
  • Experienta in optimizat site-uri de continut si servicii
  • Experienta in utilizarea diverselor tool-uri de analiza SEO & SEM: Google Analytics, Google Search Console + tool-uri SEO
  • Certifici din domeniu

Ce oferim

  • Posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără și ambițioasă
  • Salariu Fix + bonusuri de performanta
  • Mediu de lucru placut
  • Posibilitatea de a-si pune in practica ideile;

Tags:
Connect to your digital job
Follow us on Facebook!