Digital jobs

iOS Developer

Candidatul ideal

Experienta profesionala 2 ani in programarea aplicatiilor mobile;
Cunostinte solide de programare Objective C (XCode);
Cunoştinţe avansate in folosirea iOS SDK, Cocoa Touch (iPhone, iPad, iPod) ;
Notiuni solide de programare orientata pe obiect;
Cunostinte de concurrent computing, sisteme de operare si design paterns;
Cunoasterea diferentelor dintre fiecare versiune de iOS;
Cunostinte solide in folosirea Xcode;
Cunostinte de baze de date SQL (SQLite);
Cunoştinţe de operare Mac OSX.
Constituie avantaj:

Experienta de lucru cu alte framework-uri decat SDK-ul standard;
Cunostinte medii sau avansate in Swift;
Experienţa anterioară în dezvoltarea de aplicaţii iOS;
Cunostinte de programare Java pentru dispozitive cu sistem de operare Android;
Cunostinte HTML5, Javascript, CSS.

Descrierea jobului

Active Soft cauta programatori iOS, pentru dezvoltarea si sustinerea (concept si design) de aplicatii mobile din cadrul proiectelor companiei.
Mai multe informatii despre proiecte pe site-ul Active Soft.

Connect to your digital job
Follow us on Facebook!