Digital jobs
This job post is currently inactive. Click here for similar jobs. This ad has expired and is no longer available for application

Grafician/DTP

Te vrem in echipa noastra, locul unde poti invata si te poti dezvolta!

Ce oferim:

  • Un loc de munca intr-o firma cu ambitii mari si planuri si mai mari.
  • Mediu de munca in care poti invata si te poti dezvolta.
  • Un loc de munca unde sa cresti odata cu noi, unde vei fi respectat si unde ti se vor recunoaste meritele.

Ce ne dorim:

  • Sa poti oferii constant experiente placute si servicii excelente;
  • Cunostinte medii despre fotografia digitala, intelegerea printarii digitale, a rezolutiei si a metodelor de printare digitala;
  • Operarea cu usurinta a calculatorului, cunoasterea bunelor maniere pentru comunicarea prin email, cunostinte medii de editare a imaginii;
  • Originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
  • Simt artistic, notiuni de compozitie, cromatica si echilibru;
  • Orientare spre rezultat;
  • Energie și entuziasm;
  • Cunostinte avansate DTP;
  • Cunostinte avansate grafica (Photoshop, Illustrator, InDesign);
  • Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
  • Persoana cu simt estetic dezvoltat, creativa si cu viziune conceptuala.

Responsabilitati:

  • realizarea de layout-uri si machete grafice;
  • verificarea fisierelor si pregatirea acestora pentru tipar;
  • procesare imagini, machete si pregatirea lor pentru tipar digital si offset;
  • printare pe diferite echipamente digitale;
  • Prelucrarea si ajustarea fotografiilor pentru design promotional;
  • Prelucrarea si redimensionarea layout-uri conform dimensiunilor necesare;
  • Contribuie la creatia de brand/imagine/identitate vizuala, in acord cu specificatiile;
  • Realizeaza grafica pentru materiale promotionale;
  • Propune solutii tehnice grafice pentru eventuale probleme grafice;

Tags:
Connect to your digital job
Follow us on Facebook!