Digital jobs
This job post is currently inactive. Click here for similar jobs. This ad has expired and is no longer available for application

Grafician

 Calificări:

Experienta dovedita in web design/ grafica, cu portofoliu in domeniu.

Responsabilitati:

Va prelucra imagini;

Va intocmi designul paginilor web;

Va intocmi designul pentru bannere, newslettere, sectiuni noi ale site-urilor, diverse felicitari,

ghiduri;

Va intocmi designul pentru afise, pliante, carti de vizita, brosuri, roll-up-uri;

Va realiza HTML & CSS pentru newslettere, site-uri;

Va propune si implementa concepte de design;

Va dezvolta noile website-uri si mentine/imbunatatii designul celor existente.

Cerinte:

Detinerea unui portofoliu complex reprezinta avantaj;

Cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator/Corel Draw Adobe, InDesign,

grafica vectoriala;

Cunostinte medii de Adobe Dreamweaver, HTML/CSS;

Notiuni de compozitie, cromatica, desen;

Cunostinte sisteme de publicitate indoor si outdoor;

Capacitatea de a lucra conform specificatiilor unui manual de identitate vizuala-avantaj;

Cunostinte transformare imagini din Photoshop in XHTML si CSS;

Persoana creativa si cu idei inovatoare;

Sensibilitate la detalii, atentie selectiva si abilitati de time-management.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Lucrul într-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
- Posibilitatea de a dezvolta o carieră solidă în domeniu, în cadrul unei echipe tinere și puternice.

Tags:
Connect to your digital job
Follow us on Facebook!