Digital jobs
This job post is currently inactive. Click here for similar jobs. This ad has expired and is no longer available for application

ASP.NET Developer

CANDIDATUL IDEAL:

  • Pregătire universitară tehnică de profil (Informatică, Automatică/Calculatoare, Telecomunicații, Cibernetică etc);
  • Minim 2 ani experiență în dezvoltarea de aplicații web folosind tehnologii .Net;
  • Capacitate de comunicare și de lucru în echipă;
  • Dedicat și orientat către crearea unui produs software de calitate;

 CUNOȘTINȚE TEHNICE NECESARE:

  • NET Web Forms, ASP.NET MVC, Framework 4.0, 4.5;
  • C#, Arhitectură n-Tier;
  • AJAX, Web Services;
  • JQuery, Bootstrap 3.0, XML, JavaScript.

 CONSTITUIE UN AVANTAJ EXPERIENȚA DE LUCRU CU:

  • Windows Services;
  • Platforme de dezvoltare Microsoft : VS 2012 și VS 2015, SQL 2012, TFS 2012;
  • Programare multi-thread;
  • Metodologia Agile, TFS.

 RESPONSABILITĂȚI:

  • Dezvoltare aplicații web-based utilizând MS Visual Studio / C#;
  • Dezvoltare module noi în cadrul produselor Starbyte (http://starbyte.ro/#!/Pages/Products) ;
  • Implicare activă în toate etapele de dezvoltare ale proiectelor (analiză, arhitectură, programare);
  • Metodologie : Agile, TFS;
  • Colaborare bună cu colegii de echipă.

 BENEFICII:

  • Sediu central, cartier Cotroceni, la 3 minute de stația de metrou Eroilor;
  • Abonament tip business la o clinică medicală privată;
  • Echipă tânără, entuziastă și mediu de lucru plăcut;
  • Bonusuri per proiect;
  • Contract pe perioadă nedeterminată.

Tags:
Connect to your digital job
Follow us on Facebook!